Detailed search

Műtárgy: milyen kép illik egy fogadótérbe?

Egy műalkotás, egy művész és egy enteriőr: új sorozatunkban antik és kortárs műtárgyakat mutatunk be olvasóinknak és szemléltetjük, hogyan simulhatnak bele ízlésesen a mindennapjainkba és az otthonunkba

Az első benyomás éppolyan fontos egy új térbe megérkezve – legyen szó lakásról, irodáról vagy közintézményről –, mint egy személyes találkozás alkalmával. A megérkezés hangulata jelentősen befolyásolhatja beszélgetésünk vagy tárgyalásunk kimenetelét is. Abban, hogy hogyan teremtsünk bizalmat sugározó, barátságos légkört egy fogadótér enteriőrjében, ahhoz újra egy kortárs műalkotást kerestünk.

Egy előszoba funkciója a megérkező személyek fogadása, valamint átvezetés egy nagyobb, kényelmesebb térrészbe. Éppen ezért általában ezeknek a helyeknek a mérete nem túl nagy és nem teszi lehetővé azt sem, hogy túl sok berendezési, vagy dekorációs elemet használjunk benne. Gyakran láthatunk ilyen helyeken a jól megválasztott, praktikus bútorzat mellett tükröket is, melyeknek természetesen szerepe van az öltözködésben, de egyúttal növelik a térérzetet is. A falfelületet azonban a tükrök mellett vagy helyett festményekkel is gazdagíthatjuk! Különösen abban az esetben célszerű ez, ha a fogadótérben várakozó időt is el kell tölteni, mert ilyenkor lehetőség van jobban szemügyre venni egy-egy műalkotást. A bemutatott enteriőrben Ernszt András Kékes fátyol című képét választottuk.

Ernszt András (1973-) a Pécsi Tudomány Egyetem Művészeti Karának adjunktusa. Szorosan kötődik Pécs városához: tanulmányait is itt végezte, majd Münchenbe kapott ösztöndíjas lehetőséget. Doktori képzésekor Keserü Ilona volt a mestere. Számos díjjal és ösztöndíjjal ismerték már el munkáit, művei pedig neves köz- és magángyűjteményében is megtalálhatóak. Jelenleg Budapest egyik legrangosabb kortárs galériája képviseli. Festményeire színgazdagság és változatos térformálás jellemző, melyekben a réseknek, hiányoknak is fontos szerepe van. Alkotásaival az absztrakt és a figuratív megjelenítési formák mezsgyéjén egyensúlyoz.



Kékes fátyol, 2018 című festmény első olvasata egy természeti elemek, ágak, levelek, termések sziluettjét felvonultató réteg. A kompozíció azonban egyre mélyebb és mélyebb perspektívára nyit rálátást. A festő kibontja a képteret és a néző szemét fátyolszerű, szinte lebegő hártyákon keresztül vezeti. A természet élénkségét ezeknek a színes rétegeknek a mozgalmasságán keresztül idézi meg. A festményen domináló kék és más természeti színek és elemek összhangban vannak egymással, ezzel az élővilág fantasztikus gazdagságát eleveníti meg a művész. A kép azért nagyon ötletes választás egy fogadótérbe helyezve, mert a rajta megjelenített motívumok összekötő szerepet töltenek be az épületen kívüli és azon belüli világ között.

Kíváncsi vagy, hogy egy-egy enteriőrbe milyen műtárgyakat javaslunk, kövesd rovatunkat a Lakáskultúra oldalán: http://www.lakaskultura.hu/mutargy/

szerző: műtárgy.com, forrás: Lakáskultúra

 

More news
Milánói útikalauz műkedvelőknek

Milánói útikalauz műkedvelőknek

2024-04-16

A művészet és a dizájn szerelmesei számára talán még soha nem volt alkalmasabb időpont Milánó meglátogatására. Április közepén a Design Hét, a Miart és a Velencei Biennále hármasa találkozik, a város irigylésre méltó művészeti, dizájn és gasztronómiai célpontjai pedig a figyelem középpontjába kerülnek. Azonban, ahogyan azt a város bármelyik galériása el fogja mondani, Milánó számtalan kulturális gyöngyszemét egész évben meg lehet tekinteni.

Lakner László festményével bővült a Centre Pompidou gyűjteménye

Lakner László festményével bővült a Centre Pompidou gyűjteménye

2024-04-09

Lakner László Barikád című festménye bekerült a párizsi Centre Pompidou rangos gyűjteményébe. Lakner a magyar neoavantgárd egyik legjelentősebb képviselője, az 1972-ben készült alkotása a Pompidou Kelet-közép Európai Akvizíciós Bizottság magyar tagjainak közvetítésével került be a párizsi múzeum állandó válogatásába.

A párizsi galériák új generációja változtatja meg a város művészeti szcénáját

A párizsi galériák új generációja változtatja meg a város művészeti szcénáját

2024-04-08

Párizs, a művészetek városa, lenyűgöző kulturális pezsgéssel büszkélkedhet. A múzeumok széles tárháza, a galériák sokasága és a magángyűjtemények – például a Pinault-gyűjtemény vagy a Fondation Louis Vuitton - lenyűgöző választéka nem mindennapi élményeket teremt a művészet rajongóinak. A Louvre örök klasszikusai mellett Párizs napjainkban a kortárs kiállításai révén is jelentős vonzerővel bír az érdeklődők számára.

Öt kurátor, öt látásmód  - betekintés a 2024-es Velencei Biennálé pavilonjaiba

Öt kurátor, öt látásmód - betekintés a 2024-es Velencei Biennálé pavilonjaiba

2024-04-04

A Velencei Biennálé nemzeti pavilonjának megszervezése igazi kihívás elé állítja a kurátorokat. A Giardini történelmi épületei egyedülálló keretet adnak a kiállításoknak, ugyanakkor komoly korlátokat is szabnak. Emellett a nemzeti identitás és képviselet koncepcióját is alaposan át kell gondolni a pavilon berendezésekor.

A modern fotográfia úttörői - magyar származású alkotók lenyűgöző munkái a Szépművészeti Múzeumban

A modern fotográfia úttörői - magyar származású alkotók lenyűgöző munkái a Szépművészeti Múzeumban

2024-04-04

Ha nagy fotográfussá kívánsz válni, „nem elég a tehetség, magyarnak is kell lenni” – mondta a 20. század egyik legismertebb amerikai magyar fotográfusa, Robert Capa. A Szépművészeti Múzeum Kertész, Moholy-Nagy, Capa…Magyar fotóművészek Amerikában (1914–1989) című új kiállítása többszörösen alátámasztja ezt a gondolatot. Fókuszában olyan meghatározó, magyar származású alkotók állnak, akiknek munkássága jelentősen hozzájárult a fotográfia műfajának fejlődéséhez. A tárlaton Kertész André, Moholy-Nagy László, Robert Capa, Martin Munkácsi és Kepes György munkái egyaránt megjelennek.

Have you tried?

Place an art advert

You can place art adverts in order to sell them

Auction alert

We send you an email of all new auction catalogues

Art search alert

We send you an email when new item comes in matching your search alert

Appraisal

You can request an appraisal of your art object

My favorites

You can save your favorite art advert and view them later in My favorites menu

Projects

Partners

Error!

  • Please login for this action!

Subscription to our Newsletter

Please type in your email address and click on the Sign up button.