Detailed search

Műtárgybefektetési Konferencia másodszor!

2018. november 6-án a műtárgy.com második alkalommal rendezi meg a Műtárgybefektetési Konferenciát, a műtárgypiac egyetlen, hiánypótló konferenciáját. A Művészetek Palotájának előadótermében zajló szakmai rendezvény a hazai művészeti piac legjobb szakértőivel, legfontosabb témáival és exkluzív piackutatási eredményekkel várja azokat, akik érintettek művészeti alkotások gyűjtésében vagy a jövőben tervezik, hogy belevágnak a műtárgyvásárlásba.

Idén elsősorban a legdinamikusabban fejlődő és talán mondhatjuk, legizgalmasabb gyűjtési területre, a kortársakra összpontosítják a figyelmet a szervezők. Az előadók a kortárs gyűjtés trendjeit, eseményeit, sajátosságait és nem utolsó sorban sikeres receptjeit a művészeti színtér valamennyi fontos szereplőcsoportjának szemszögéből elemezni tudják. Ennek megfelelően vezető múzeumi szakemberek, kortárs galeristák éppúgy előadnak majd előadóként vagy a kerekasztal-beszélgetések résztvevőként, mint műgyűjtők, vásárigazgatók, művészeti újságírók.

Az egész napos konferencián öt előadás és egy kerekasztal beszélgetés várja az érdeklődőket, melyeket a szakmai kapcsolatteremtést megalapozó ebéd- és kávészünetek kísérnek. Nyitóelőadásában az egyik legfontosabb hazai művészeti újságíró, Emőd Péter a 21-ik század legjelentősebb műtárgypiaci trendjeibe vezeti be a látogatókat. A második előadást Kovács Krisztina, a Várfok Galéria művészeti vezetője tartja, aki a gyűjtői és befektetői motivációkról és a piac árképzési modelljeiről fog beszélni az egyik legjelentősebb hazai kortárs művészeti galériában felhalmozott tapasztalatai alapján. A művészeti műfajok változásainak a dinamikái is ki fognak derülni abból az előadásból, melyet Nemes Judit, a Szöllösi-Nagy - Nemes képzőművészeti és fotógyűjtemény tulajdonosa tart. Ez a prezentáció bevezetést nyújt abba is, hogy hogyan érdemes műtárgyként gyűjteni a fotót, ami a műtárgypiac egyik legdinamikusabban fejlődő szegmensének számít.

A konferencia talán legjobban várt előadását a hazai online és offline műtárgyvásárlási szokásokról Kollmann Szilvia, közgazdász, művészettörténész, a műtárgy.com alapítója és ügyvezetője tartja. Szó lesz a gyűjtési területekről éppúgy, mint a social média csatornákról, mint műtárgyvásárlást befolyásoló, alakító tényezőkről.

A How to buy contemporary art? című kortárs kerekasztal Spengler Katalin vezetésével arra szeretne választ adni, hogy hogyan és miként kezdjünk bele a kortárs művek vásárlásába, illetve hogyan fejlődjön kortárs gyűjteményünk. A kerekasztal résztvevők: Molnár Annamária - a Molnár Ani Galéria igazgatója, Ledényi Attila - az Art Market Budapest igazgatója, Petrányi Zsolt - az MNG Jelenkori Gyűjteményének vezetője, valamint Gönczy Sándor műgyűjtő valamennyi releváns oldalról feltárják a kérdéskört.

Kónya Béla, Ludwig Múzeum osztályvezetője egy kiemelten aktuális témát, a gyűjteménykezelés új, 21-ik századi kihívásait tárgyalja: bemutatja a kortárs képzőművészeti gyűjtemények megőrzési stratégiáját: a nyilvántartás, a restaurálás, az állapotfelmérés, a szakszerű raktározás és csomagolás lépéseit.

A tavalyi évhez hasonlóan a résztvevők idén is kézhez kapnak egy kiadványt, ami ezúttal, a konferencia fő témájához igazodva, a magyar kortárs képzőművészek hazai és nemzetközi aukciós piacának legfrissebb számaiba enged betekintést. A 2017-ben megjelent A magyar aukciós piac. című kiadványhoz kapcsolódó konferencia kiadvány friss adatokat tartalmaz 2017. évre és 2018. első félévére vonatkozóan. A kiadványból kiderülnek az alábbii fontos eredmények:

  • A top 20 élő magyar művész aukciós eredményei 2008 és 2017 között, illetve 2018 első felében
  • Az élő magyar művészek 10 legnagyobb eladása 2018 első felében
  • A top 50 nem élő magyar művész aukciós eredményei 2008 és 2017 között, illetve 2018 első felében
  • A nem élő magyar művészek 50 legnagyobb eladása 2018 első felében



Műtárgybefektetési Konferencia
2018. november 6.
MÜPA, Auditorium
További információ és jegyvásárlás: https://www.mutargykonferencia.hu/


Source: Portfolio.hu
More news
Az ír koronázási ékszerek eltulajdonításának fordulatos története

Az ír koronázási ékszerek eltulajdonításának fordulatos története

2024-04-17

Az Artnet legújabb The Hunt című sorozatában olyan művészeti alkotásokat és ősi relikviákat kutat, amelyek - sajnos - az idők során elvesztek. A frigyládától Kleopátra sírjáig ezek a legendás kincsek régóta megragadják a történészek és a régészek fantáziáját, még akkor is, ha a történelem rétegei alá vannak eltemetve. 

Műtárgy-kalauz stopposoknak XXVI.

Műtárgy-kalauz stopposoknak XXVI.

2024-04-17

Az OCTOGON és az Art Advisory Budapest közös sorozatában – az aktuális online tematikához kapcsolódóan – mindig egy-egy újabb hazai művészre és alkotására hívjuk fel olvasóink figyelmét. Az áprilisi, Építészet & Művészet fókuszunknak megfelelően ezúttal Wolsky András Random Space-Constellation NO'1 című térbeli művét mutatjuk be.

Milánói útikalauz műkedvelőknek

Milánói útikalauz műkedvelőknek

2024-04-16

A művészet és a dizájn szerelmesei számára talán még soha nem volt alkalmasabb időpont Milánó meglátogatására. Április közepén a Design Hét, a Miart és a Velencei Biennále hármasa találkozik, a város irigylésre méltó művészeti, dizájn és gasztronómiai célpontjai pedig a figyelem középpontjába kerülnek. Azonban, ahogyan azt a város bármelyik galériása el fogja mondani, Milánó számtalan kulturális gyöngyszemét egész évben meg lehet tekinteni.

Lakner László festményével bővült a Centre Pompidou gyűjteménye

Lakner László festményével bővült a Centre Pompidou gyűjteménye

2024-04-09

Lakner László Barikád című festménye bekerült a párizsi Centre Pompidou rangos gyűjteményébe. Lakner a magyar neoavantgárd egyik legjelentősebb képviselője, az 1972-ben készült alkotása a Pompidou Kelet-közép Európai Akvizíciós Bizottság magyar tagjainak közvetítésével került be a párizsi múzeum állandó válogatásába.

A párizsi galériák új generációja változtatja meg a város művészeti szcénáját

A párizsi galériák új generációja változtatja meg a város művészeti szcénáját

2024-04-08

Párizs, a művészetek városa, lenyűgöző kulturális pezsgéssel büszkélkedhet. A múzeumok széles tárháza, a galériák sokasága és a magángyűjtemények – például a Pinault-gyűjtemény vagy a Fondation Louis Vuitton - lenyűgöző választéka nem mindennapi élményeket teremt a művészet rajongóinak. A Louvre örök klasszikusai mellett Párizs napjainkban a kortárs kiállításai révén is jelentős vonzerővel bír az érdeklődők számára.

Have you tried?

Place an art advert

You can place art adverts in order to sell them

Auction alert

We send you an email of all new auction catalogues

Art search alert

We send you an email when new item comes in matching your search alert

Appraisal

You can request an appraisal of your art object

My favorites

You can save your favorite art advert and view them later in My favorites menu

Projects

Partners

Error!

  • Please login for this action!

Subscription to our Newsletter

Please type in your email address and click on the Sign up button.