Detailed search

Rekordáron kelt el Sir Winston Churchill festménye a Christie’s aukcióján

Angelina Jolie hollywoodi filmsztár gyűjteményéből került elő az a festmény, amit Nagy-Britannia volt miniszterelnöke festett, és ami 11.6 millió amerikai dollárért kelt el a Christie’s március 1-jén megrendezett modern brit művészeti tematikájú árverésén.

 

Sir Winston Churchill Tower of the Koutoubia Mosque című festménye (1943). A kép a Christie’s Images Limited 2021 tulajdona.

Nagy-Britannia második világháborús miniszterelnöke Franklin D. Roosevelt amerikai elnöknek készítette ajándékba Tower of the Koutoubia Mosque (A Koutoubia-mecset tornya) című festményét a második világháborúban, a műalkotással szimbolizálva a különleges kapcsolatot a két szövetséges nemzet között. Churchill 1943-ban festette a képet Marrákesben, nem sokkal az után, hogy a szövetségesek összeültek Casablancában, ahol elhatározták, hogy kizárólag a feltétel nélküli megadást fogadják el Németországtól.

A műalkotás az amerikai elnöktől Roosevelt fiához került, majd több gyűjteményben megfordult, mielőtt a Jolie-családhoz került, akik 2011 óta tudhatják a tulajdonukban a festményt. A történelmi háttér és a Hollywoodhoz köthető kapcsolat érthető módon sok ember érdeklődésére tartott számot, a festmény 8.3 millió fontos (11.6 millió amerikai dolláros) eladási ára pedig így új aukciós rekordot jelentett Churchill munkásságában. A rekorddöntő műalkotást egy névnélküli telefonos ajánlattevő vásárolta meg Olivier Camu belga szakember közvetítésével, ugyanakkor Jussi Pylkkänen, a Christie’s fő árverésvezetője megerősítette, hogy a vevő nem belga volt.

Pylkkänen így nyilatkozott a minden várakozást felülmúló árverésről: „Churchill munkái többek egyszerű műalkotásoknál, ezek történelmi jelentőségű tárgyak, amik természetesen nagy lelkesedést és érdeklődést váltanak ki mindenkiből. Churchill helye a modern brit festészet élvonalában napjainkra megkérdőjelezhetetlenné vált. Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy politikai karrierje nagyobb pályát futott be, mint művészeti karrierje, de úgy hiszem, a műgyűjtők ezt máshogy látják.”

Forrás: artnet

More news
Milánói útikalauz műkedvelőknek

Milánói útikalauz műkedvelőknek

2024-04-16

A művészet és a dizájn szerelmesei számára talán még soha nem volt alkalmasabb időpont Milánó meglátogatására. Április közepén a Design Hét, a Miart és a Velencei Biennále hármasa találkozik, a város irigylésre méltó művészeti, dizájn és gasztronómiai célpontjai pedig a figyelem középpontjába kerülnek. Azonban, ahogyan azt a város bármelyik galériása el fogja mondani, Milánó számtalan kulturális gyöngyszemét egész évben meg lehet tekinteni.

Lakner László festményével bővült a Centre Pompidou gyűjteménye

Lakner László festményével bővült a Centre Pompidou gyűjteménye

2024-04-09

Lakner László Barikád című festménye bekerült a párizsi Centre Pompidou rangos gyűjteményébe. Lakner a magyar neoavantgárd egyik legjelentősebb képviselője, az 1972-ben készült alkotása a Pompidou Kelet-közép Európai Akvizíciós Bizottság magyar tagjainak közvetítésével került be a párizsi múzeum állandó válogatásába.

A párizsi galériák új generációja változtatja meg a város művészeti szcénáját

A párizsi galériák új generációja változtatja meg a város művészeti szcénáját

2024-04-08

Párizs, a művészetek városa, lenyűgöző kulturális pezsgéssel büszkélkedhet. A múzeumok széles tárháza, a galériák sokasága és a magángyűjtemények – például a Pinault-gyűjtemény vagy a Fondation Louis Vuitton - lenyűgöző választéka nem mindennapi élményeket teremt a művészet rajongóinak. A Louvre örök klasszikusai mellett Párizs napjainkban a kortárs kiállításai révén is jelentős vonzerővel bír az érdeklődők számára.

Öt kurátor, öt látásmód  - betekintés a 2024-es Velencei Biennálé pavilonjaiba

Öt kurátor, öt látásmód - betekintés a 2024-es Velencei Biennálé pavilonjaiba

2024-04-04

A Velencei Biennálé nemzeti pavilonjának megszervezése igazi kihívás elé állítja a kurátorokat. A Giardini történelmi épületei egyedülálló keretet adnak a kiállításoknak, ugyanakkor komoly korlátokat is szabnak. Emellett a nemzeti identitás és képviselet koncepcióját is alaposan át kell gondolni a pavilon berendezésekor.

A modern fotográfia úttörői - magyar származású alkotók lenyűgöző munkái a Szépművészeti Múzeumban

A modern fotográfia úttörői - magyar származású alkotók lenyűgöző munkái a Szépművészeti Múzeumban

2024-04-04

Ha nagy fotográfussá kívánsz válni, „nem elég a tehetség, magyarnak is kell lenni” – mondta a 20. század egyik legismertebb amerikai magyar fotográfusa, Robert Capa. A Szépművészeti Múzeum Kertész, Moholy-Nagy, Capa…Magyar fotóművészek Amerikában (1914–1989) című új kiállítása többszörösen alátámasztja ezt a gondolatot. Fókuszában olyan meghatározó, magyar származású alkotók állnak, akiknek munkássága jelentősen hozzájárult a fotográfia műfajának fejlődéséhez. A tárlaton Kertész André, Moholy-Nagy László, Robert Capa, Martin Munkácsi és Kepes György munkái egyaránt megjelennek.

Have you tried?

Place an art advert

You can place art adverts in order to sell them

Auction alert

We send you an email of all new auction catalogues

Art search alert

We send you an email when new item comes in matching your search alert

Appraisal

You can request an appraisal of your art object

My favorites

You can save your favorite art advert and view them later in My favorites menu

Projects

Partners

Error!

  • Please login for this action!

Subscription to our Newsletter

Please type in your email address and click on the Sign up button.