Részletes keresés

44 millió forintért kelt el Reigl Judit festménye a Virág Judit Galéria első online árverésén

Online rendezték meg a Virág Judit Galéria Háború utáni és kortárs művek aukcióját, amelyre a galéria szerint kiemelkedő minőségű kortárs anyag gyűlt össze. Legmagasabb áron, 44 millió forintért Reigl Judit Gomolygás, Csavarás, Oszlop, Fém című alkotása (címlapképünkön a festmény részlete látható) kelt el, Lakner László Rózsák című művéért pedig 36 millió forintot fizettek. Több művész, Keserü Ilona, Fajó János, Konkoly Gyula, Frey Krisztián és Türk Péter is életműrekordot ért el, míg a lengyelországi siker után Bak Imre Fekete-fehér II. című műve itthon alkotói rekordnak számító leütési áron, 17 millió forintért kelt el.

A rendkívüli körülményekhez igazodva online rendezték meg a Virág Judit Galéria Háború utáni és kortárs művek aukcióját, amelyre a licitek telefonon, vételi megbízás alapján és online érkeztek. Már a korlátozó intézkedések bevezetése előtt is több mint 120 regisztrált tárcsa volt, ami jól mutatja a magyar kortárs művészet iránti kiemelkedő érdeklődést. 

Reigl Judit idén nyáron hunyt el Franciaországban. Az egyik legismertebb magyar származású kortárs művész Gomolygás, Csavarás, Oszlop, Fém című alkotásáért - melynek párdarabjai a Centre Pompidouban és a Musée d’Art Modern de la Ville de Paris-ban találhatóak - izgalmas licitharc bontakozott ki, és végül 44 millió forintért kelt el, ami az e korszakából származó művei közül az eddigi legmagasabb nemzetközi árat jelenti.  Lakner László Rózsák (1969) című, huszonöt darabból álló festmény-sorozatának négy képtáblából álló változata, 12 millió forintos kikiáltási árról indulva 36 millió forintért cserélt gazdát. 

Monumentális méretével már-már minimalista hatást kelt, Keserü Ilona jutavászonból készült Cérnás című műve, amit életműrekordot jelentő összegért, 28 millió forintért vásároltak meg. Néhány héttel ezelőtt Bak Imre Orange című műve rekordáron kelt el Lengyelországban, nem meglepő tehát, hogy Fekete-fehér II. című alkotása 7,5 millió forintról indulva 17 millió forintért cserélt gazdát, ami hazai rekordnak számít. Nádler István 1977-ben készült Gyász II. című festménye 16 millió, míg Fajó János Kék ölelés című festménye szintén életműrekordnak számító, 12 millió forintos árat ért el. 10 millió forintért vásárolták meg Konkoly Gyula Második világháború (Cím nélkül), Lakner László P.C. (Paul Cézanne) levéltöredéke 5., Keserü Ilona Pannóterv II. és Nádler István Plasztikus átló / Csavart átló című művét is. Frey Krisztián La Vergine című művének 9,5 millió forintos, valamint Türk Péter ??! (Kérdőjeles sorozat) című alkotásának 6 millió forintos ára is életműrekordot jelent.

Az árverés 362 millió forintot meghaladó összleütési értékkel zárult. A galéria értékelése szerint az  elért eredmények megerősítik, hogy

nemcsak nemzetközi, hanem a hazai műkereskedelemben is mérföldkőhöz érkezett a kortárs művészet piaca az elmúlt években.

Folyamatosan növekszik az érdeklődés a hatvanas-hetvenes-nyolcvanas évek és a kortárs magyar képzőművészet iránt, a kiemelkedő leütési árak komoly hatással vannak az alkotók nemzetközi piaci értékére is. A kortárs művészet piaca a járvány alatt is stabil, a félelmek ellenére ugyanis a műtárgybefektetéssel szembeni bizalom rendületlen, így az egyik legstabilabb pozíciót élvezi a befektetési lehetőségek közül. 


Forrás: Portfolio.hu
További cikkek
Frissen restaurálva, újra megtekinthetők a Notre-Dame-tűzből megmentett festmények

Frissen restaurálva, újra megtekinthetők a Notre-Dame-tűzből megmentett festmények

2024-04-25

Amikor 2019. április 19-én kigyulladt a Notre-Dame de Paris, volt egy félórás időszak, amikor úgy tűnt, hogy a székesegyház teljesen összeomolhat. A világ döbbenten figyelte, ahogy a tornya ledől, és füst gomolyog a párizsi égbolton. A tűzoltók szakértelme és bátorsága döntőnek bizonyult. Éjfélre a hatóságok kijelentették, hogy a város egyik leghíresebb nevezetessége „megmenekült”, és a parázsló épületből emberi lánc vezetett ki, amely műkincseket, ereklyéket és értékes könyveket vitt biztonságba.

Az ír koronázási ékszerek eltulajdonításának fordulatos története

Az ír koronázási ékszerek eltulajdonításának fordulatos története

2024-04-17

Az Artnet legújabb The Hunt című sorozatában olyan művészeti alkotásokat és ősi relikviákat kutat, amelyek - sajnos - az idők során elvesztek. A frigyládától Kleopátra sírjáig ezek a legendás kincsek régóta megragadják a történészek és a régészek fantáziáját, még akkor is, ha a történelem rétegei alá vannak eltemetve. 

Próbálta már?

Hirdetés feladása

Meghirdetheti eladó műtárgyait.

Aukciós értesítés

Valamennyi új aukciós katalógusról email értesítést kap.

Műtárgyfigyelés

A keresésének megfelelő műtárgyakról értesítést kap.

Értékbecslés

Értékbecslést kérhet műtárgyáról.

Kedvencek

Elmentheti kedvenc műtárgyait, hogy később a Kedvencek menüpontban könnyen megtalálhatók legyenek.

Projektjeink

Partnereink

Hiba!

  • A művelethez kérem jelentkezzen be!

Hírlevél feliratkozás

Hírlevél feliratkozáshoz adja meg az e-mail címét és kattintson a feliratkozás gombra.