5 kedvenc tételem egy közelgő aukcióról

A bútorválasztási szokásaimat nem titkolom. Kevés tucatbútor, és egy-egy hangulatfestő, egyedi darab inkább a múltból.

biksady1_400

A múlton való révedezést segítik az aukciós portálok portékái. A Mutargy.com számomra valódi csemege. Régi fotók, grafikák, poszterek, festmények, porcelánok, ékszerek, na és persze bútorok. A Biksady Galéria soron következő aukcióján (2016. május 25., 18.00) a kalapács alá kerülő tételek már megcsodálhatók. Ezek között vannak védett bútorok, ami azt jelenti, hogy iparművészeti különlegességük miatt védettséget élveznek, nem vihetők ki az országból.

biksady2_400

A modern mixe a régi, patinás bútorokkal sokszor jó megoldást ad. A mix révén friss és mindig izgalmas marad az enteriőr, pláne, ha az ember néha vásárol egy-egy darabot hozzá vagy cserélgeti a dekorációt. Lássuk az aktuális kedvenceimet.

biksady3_400

1. A legkülönlegesebb tétel, kétség kívül Carlo Bugatti (1856-1940) sarokszéke 1,1 millió Ft-os kikiáltási áron - 1900 körül, tömör diófa, mahagóni, elefántcsont és ón berakással, préselt vörösrézlemez díszítéssel, eredeti pergamen kárpittal, sérült, hiányos. Aukcionálva: Sotheby's, London, 1989. március 3., 71*67*67 cm

biksady4_400

2. Ha bemész egy bútoráruházba, egyben biztos lehetsz: kikiáltási ár nem lesz, viszont 180 000 Ft-ért nem is nagyon találsz minőségi kanapét. Ellenben, ha elmész egy aukcióra, már könnyen belebotolhatsz dekoratív darabokba. Itt van például ez a szilsárkányi Noszlopy kúria berendezéséből, származó kanapé, mely hazánkban 1820-1830 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, kettős lábon álló, vízszintes, lírával díszített lappal, négyzetes ülőrésszel, kiemelhető párnázattal készült. Csodálatos darab!

biksady5_400

3. Csupán 34 000 Ft a kikiáltási ára ennek a francia, 1900 körül született ezüstözött sárgarézlemez paravánnak virágszedés jelenettel, fakeretben, kis sérüléssel. 88*73 cm. Térbe állítva hangulatos, nem mellesleg pedig egyedi  dekorelem.

biksady6_400

4. Egy lassabb világba vezet vissza ez a kézirást éltető osztrák írószekreter a 19. század közepéről, fenyőfa alapon diófa borítással, lehajtható írólapja mögött hat fiókkal, tükörrel, tausírozott díszítéssel, sárgaréz és bronz veretekkel, 158*100*42 cm. 180 000 Ft. Illatos levélpapírra lúdtollal megírni egy levelet, próbáltad mostanában?

biksady7_400

5. Szintén a Noszlopy Kúria gyöngyszeme ez a hazánkban 1830-40 között készült szalonasztal fenyőfa alapon diófa borítással, rúddal merevített, középen liliommal díszített, kettős, stilizált líra lábon áll. Lapja téglalap alakú, két rövid oldala ívelt. Kávában egy fiókkal. 80,5*124*74 cm, kikiáltási ára 120 000 Ft. A további tételek itt és itt érhetők el, keresd meg te is a kedvenceidet.

biksady8_400

megjelent: otthonedes.blog.hu

Mi várható a művészeti piacon 2024-ben?

2024-03-25

Az Art Basel és a UBS március 13-án kiadott kutatásában, egy olyan művészeti piacról számol be, amely "bizonytalan gazdasági és politikai jövővel" néz szembe. A jelentés 2024-es, nyolcadik kiadását Dr. Clare McAndrew közga

A Christie's kiemelkedik, míg a Sotheby's és a Phillips gyengébben teljesít a 2024-es tavaszi aukciókon

2024-03-19

A Christie's 2024 tavaszi aukciós szezonjának 20-21. századi és szürrealista művészeti árverése (március 7.) kiemelkedő sikert aratott, díjakkal együtt összesen 137,7 millió font (174,8 millió dollár) bevétellel zárt. Ez a lenyűgöző eredmény ellentétben áll a Phillips gyengébb 20. századi és kortárs árverésével, amely alig haladta meg a 13,6 millió fontos (17 millió dolláros) becslést, illetve a Sotheby's 100 millió fontos (127 millió dolláros) árverésével, amely szintén nem hozta a várt eredményt.