Részletes keresés

6+1 kiállítás, amit nem érdemes kihagyni

Közeleg az év vége és vele az ünnepek miatti hajtás és izgalom. Ahhoz, hogy lelassuljunk egy kicsit és méltóképpen búcsúztassuk a 2017-es évet, még az ünnepek előtt vagy a két ünnep között látogassunk el egy-egy kiállításra, amely garantált feltöltődést és kikapcsolódást biztosít. A műtárgy.com összeállításában 5 hazai és 1 külföldi tárlatot ajánl megtekintésre.

Keretek között - a hatvanas évek művészete Magyarországon (1958-1968)


A Magyar Nemzeti Galéria kiállítása mintegy 350 műalkotáson (plakátok, festmények, szobrok, grafikák és iparművészeti alkotások) keresztül két történelmi esemény közötti időszak művészetéről nyújt átfogó képet, az 1956-os forradalom utáni konszolidáció éveitől az 1968-as prágai tavaszig. A korszak "Három T" keretei közé szorított világában együtt éltek a szocialista realizmus idealizált ábrázolásai és a kezdődő neoavantgárd törekvések. A kiállított magyar mesterek (többek között Kondor Béla, Csernus Tibor, Korniss Dezső, Berki Viola) mellett olyan külföldi alkotók is bemutatásra kerülnek, akik inspirálhatták a hazai művészeket (Picasso, Fernand Léger, Renato Guttuso, Bernard Buffet).

Helyszín: Magyar Nemzeti Galéria, megtekinthető: 2018. febr. 18-ig.

6+1 kiállítás, amit nem érdemes kihagyni


Mácsai István, Pesti utca, 1961


Párizs vonzásában - Boldi és Csernus Tibor kiállítása


Izgalmas dologra vállalkozott a Hegyvidék Galéria: egy szobrász és egy festő alkotásait mutatja be, méghozzá úgy, hogy a művek egymással harmóniában jelennek meg a kiállításon, holott szobrászat és festészet időtlen idők óta versengenek egymással. A két művészt összekapcsolja, hogy mindkettejüket foglalkoztatja az emberi test anyagi mivolta.

Helyszín: hegyvidék Galéria, megtekinthető: 2018. jan. 22-ig.

6+1 kiállítás, amit nem érdemes kihagyni


Csernus Tibor, Presszó



Ég és föld között - a Biblia a magyar képzőművészetben


A Reformáció 500. évfordulója kapcsán nyílt nagyszabású tárlat neves magyar művészek (Aba-Novák Vilmos, Molnár C. Pál, Kondor Béla, Borsos Miklós, Csernus Tibor és még sokan mások) munkáin keresztül a Biblia világával, az emberi sorskérdésekkel és a hittel foglalkozik. A kiállítás képein megjelenő vívódások, súlyos döntések ma is aktuálisak, mindennapjaink részét képezik. A fontos témán túl kiemelendő a felvonultatott alkotók által képviselt magas művészi színvonal is.

Helyszín: Várkert Bazár, megtekinthető: 2018. jan. 14-ig.

6+1 kiállítás, amit nem érdemes kihagyni


Tóth Menyhért: A vízenjáró (Vadvizek), 1940-es évek


Golden Boundaries - kamaszkor a kortárs fotográfiában


A felnőtté válás, a kamaszkor kérdései és legfőbb társadalmi, pszichológiai, kulturális aspektusai jelennek meg a Capa központ kiállításán. A fiatalság szorongásával, útkeresésével, önmeghatározási kísérleteivel is szembesülhetünk a fotográfiák segítségével.

Helyszín: Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ, megtekinthető: 2018. márc. 18-ig.

6+1 kiállítás, amit nem érdemes kihagyni


Alexandre Haefeli: Férfitársaság


Kassákizmus


Kassák Lajos a magyarországi avantgárd egyik legfontosabb alakja. Születésének 130., illetve halálának 50. évfordulója alkalmából 3 kiállítást is rendeztek a belvárosban, amelyek a művész 1920-as évekbeli munkásságát járják körül.

A Petőfi Irodalmi Múzeumban megtekinthető tárlat (Új művészet - A bécsi MA az avantgárd nemzetközi hálózataiban) középpontjában Kassák 1920-1926 között Bécsben megjelent MA folyóirata áll.

A Petőfi Irodalmi Múzeum - Kassák Múzeumban megrendezett kiállítás (Az új Kassák - A ló meghal és a madarak kiröpülnek) Kassák önéletrajzi ihletésű, közismert, a kiállítás címében is szereplő remekművének hátterét, a művész költői nyelvének megújítását, fejlődését, valamint a vers kanonizációjának történetét mutatja be.

A kiállítássorozat harmadik helyszíne a Bajor Gizi Színészmúzeum, ahol a Kassák-kör színpadi munkásságával ismerkedhetnek meg a látogatók. (A kiállítás címe: Új dráma, új színpad - A magyar avantgárd színházi kísérletei.)

Három helyszínen, megtekinthető: 2018. febr. 25-ig.

6+1 kiállítás, amit nem érdemes kihagyni


Kassák Lajos


Várnai Gyula: Peace on Earth!


Az 57. Velencei Képzőművészeti Biennále magyar pavilonjának kiállítása a Ludwig Múzeumban

Január közepéig tekinthetjük meg az idei Velencei Képzőművészeti Biennále magyar pavilonjának anyagát a Ludwig Múzeumban. Várnai Gyula "Békét a világnak" projektje megidézi a hatvanas évek békemozgalmait, egy olyan korra emlékezve, amikor a jövőről gondolkodva a pozitív elképzelések kerültek előtérbe. Ma már a világbéke eszménye utópiának tűnik, jövőképünk egyre borúsabb. Várnai "forrásai talált tárgyi és képi elemek, amelyeket új összefüggésbe helyez" írja a kiállítás kurátora, Petrányi Zsolt. A művész múltidézése által láthatóvá válik, hogy a jövőt kiszámíthatatlan, előre meg nem jósolható tényezők alakítják.

Helyszín: Ludwig Múzeum, megtekinthető: 2018. jan. 14-ig.

6+1 kiállítás, amit nem érdemes kihagyni


Várnai Gyula: E-wars, 2017, digitális nyomat (részlet).


+ 1: Rubens - The power of transformation


Rubens rajongóinak erősen ajánlott még január 21-éig betervezniük egy bécsi kirándulást, ugyanis a Kunsthistorisches Múzeumba a világ minden tájáról (többek között Madridból, Szentpétervárról és Washingtonból is) érkeztek a flamand mester festményei. A kiállítás azon túl, hogy elérhető helyen mutatja be távoli múzeumok Rubens festményeit azért is csalogató, mert példákkal illusztrálva mutatja be, hogy hogyan inspirálódott a művész reneszánsz, illetve kortárs alkotók által, hogyan folytatott egyfajta kreatív kommunikációt az antik és a reneszánsz szobrászattal.

Kunsthistorisches Museum Wien, megtekinthető: 2018. jan. 21.

6+1 kiállítás, amit nem érdemes kihagyni


Rubens, Parisz ítélete, 1638, Prado


Szerző: műtárgy.com

Forrás: Portfolio.hu
További cikkek
Az ír koronázási ékszerek eltulajdonításának fordulatos története

Az ír koronázási ékszerek eltulajdonításának fordulatos története

2024-04-17

Az Artnet legújabb The Hunt című sorozatában olyan művészeti alkotásokat és ősi relikviákat kutat, amelyek - sajnos - az idők során elvesztek. A frigyládától Kleopátra sírjáig ezek a legendás kincsek régóta megragadják a történészek és a régészek fantáziáját, még akkor is, ha a történelem rétegei alá vannak eltemetve. 

Műtárgy-kalauz stopposoknak XXVI.

Műtárgy-kalauz stopposoknak XXVI.

2024-04-17

Az OCTOGON és az Art Advisory Budapest közös sorozatában – az aktuális online tematikához kapcsolódóan – mindig egy-egy újabb hazai művészre és alkotására hívjuk fel olvasóink figyelmét. Az áprilisi, Építészet & Művészet fókuszunknak megfelelően ezúttal Wolsky András Random Space-Constellation NO'1 című térbeli művét mutatjuk be.

Milánói útikalauz műkedvelőknek

Milánói útikalauz műkedvelőknek

2024-04-16

A művészet és a dizájn szerelmesei számára talán még soha nem volt alkalmasabb időpont Milánó meglátogatására. Április közepén a Design Hét, a Miart és a Velencei Biennále hármasa találkozik, a város irigylésre méltó művészeti, dizájn és gasztronómiai célpontjai pedig a figyelem középpontjába kerülnek. Azonban, ahogyan azt a város bármelyik galériása el fogja mondani, Milánó számtalan kulturális gyöngyszemét egész évben meg lehet tekinteni.

Lakner László festményével bővült a Centre Pompidou gyűjteménye

Lakner László festményével bővült a Centre Pompidou gyűjteménye

2024-04-09

Lakner László Barikád című festménye bekerült a párizsi Centre Pompidou rangos gyűjteményébe. Lakner a magyar neoavantgárd egyik legjelentősebb képviselője, az 1972-ben készült alkotása a Pompidou Kelet-közép Európai Akvizíciós Bizottság magyar tagjainak közvetítésével került be a párizsi múzeum állandó válogatásába.

A párizsi galériák új generációja változtatja meg a város művészeti szcénáját

A párizsi galériák új generációja változtatja meg a város művészeti szcénáját

2024-04-08

Párizs, a művészetek városa, lenyűgöző kulturális pezsgéssel büszkélkedhet. A múzeumok széles tárháza, a galériák sokasága és a magángyűjtemények – például a Pinault-gyűjtemény vagy a Fondation Louis Vuitton - lenyűgöző választéka nem mindennapi élményeket teremt a művészet rajongóinak. A Louvre örök klasszikusai mellett Párizs napjainkban a kortárs kiállításai révén is jelentős vonzerővel bír az érdeklődők számára.

Próbálta már?

Hirdetés feladása

Meghirdetheti eladó műtárgyait.

Aukciós értesítés

Valamennyi új aukciós katalógusról email értesítést kap.

Műtárgyfigyelés

A keresésének megfelelő műtárgyakról értesítést kap.

Értékbecslés

Értékbecslést kérhet műtárgyáról.

Kedvencek

Elmentheti kedvenc műtárgyait, hogy később a Kedvencek menüpontban könnyen megtalálhatók legyenek.

Projektjeink

Partnereink

Hiba!

  • A művelethez kérem jelentkezzen be!

Hírlevél feliratkozás

Hírlevél feliratkozáshoz adja meg az e-mail címét és kattintson a feliratkozás gombra.